Ostrov Pag

Nejjižnější ostrov Kvarnerského souostroví́, je známý svými krásnými zátokami, čistými oblázkovými/ písečnými plážemi a průzračným klidným mořem. Hlavními turistickými centry je město Pag a Novalja, kde se rovněž nachází veškeré potřebné zázemí (obchody, nemocnice, lékárny atd) a instituce.

Ostrov je skvěle dostupný. Na jihovýchodě (od dálnice A1 a směr město Zadar) je spojen s pevninou mostem. Je také možné využít i trajekt Žigljen, který spojuje s pevninou severovýchodní pobřeží ostrova.

V blízkosti najdete řadu krásných historických měst (Zadar, Biograd na Moru, Nin), proslulé národní parky (Paklenica Krka, Kornati) či chráněné oblasti Velebit a Telašćica.

Stará Novalja

Stará Novalja se nachází v severní části ostrova Pag. Letovisko je oblíbeným cílem pro rodiny s dětmi díky krásným písečným plážím s pozvolným vstupem do moře, ale i pro dvojice které vyhledávají klid, romantická místa a komfortní ubytování. Vody v zátoce Stará Novalja bývají vyhřáté, křišťálově čisté a hladina klidná. Dále zde naleznete několik restaurací, obchod, pekárnu, u pláže Planjka plážové bary a menší aquapark. Kolem zátoky vede chodník vhodný pro procházky a běh.

Oblast je také rájem pro sportovní potápěče. Přímo ve Staré Novalji působí české potápěčské centrum, které nabízí řadu potápěčských kurzů. Kromě toho zde najdete cyklistické trasy nebo sportovně rekreační středisko Straško v Novalji.

Co můžete očekávat?

V sezónu

Mimo sezónu

Vzdálenost od apartmánů (autem)

Do 10 minut

Do 30 minut

Do 60 minut

Vzdálenost z České republiky

Praha – Stara Novalja, 860 km, 10 – 12 hodin jízdy autem
Brno – Stara Novalja, 720 km,  9 – 10 hodin jízdy autem

Cesta autem:

  1. Doporučená trasa: Dálnice A1 směr SPLIT, exit směr Senj, dále pak cesta po pobřeží s možností zastávek s úžasnými pohledy na moře a pobřeží, trajekt Prizna – Žigljen (Pag)

    Jízdní řád trajektu naleznete zde.

    V TOP sezonu vzhledem k velkému množství přepravovaných aut doporučujeme situaci online zkontrolovat.  Je možnost tvoření front a přeprava až dalším trajektem.

  2. Dálnice A1 směr Split, exit Zadar, Posedarje, Paški most, ostrov Pag (+ cca 100 km)

Rezervujte si pobyt

Ještě dnes

Kontakt

SCORPION DEAL s.r.o.
Francouzská 6167/5
708 00 0strava
IČ: 04166787

e-mail: info@foreaapartments.eu 
tel: 608 888 809, 739 370 190